Alüminyum oyma tabelalar 

Alüminyum tabelalar son dönemlerde hemen hemen her işletmede kullanılan reklam görsellerindendir. Görselliği son derece yüksek olan bu tabelalar oldukça ilgi çekmektedir. Alüminyum tabela ister ışıklı ister ışıksız olsun sadece reklam amaçlı değil, zemin ve cephe kaplamasında ve aynı zamanda tabela zemin uzatmalarında kullanılmaktadır.

Alüminyum oyma tabela nasıl yapılır?

Zemin kullanılacak olan Alüminyum, Kompozit Panel ve Sac levha gibi malzemelerden biriyle kaplanır. Tabela üzerinde kullanılacak olan firma logosu, harfler ve şekiller gibi görseller ise daha öncesinde CNC makinalarda tasarımına uygun şekilde operatör tarafından kesilerek hazırlanır. Bu parçalar gerekirse elektrostatik boya ile boyanabilir. Dekupe(oyma) işlemi uygulanmış olan levhanın iç kısmına plexiglass malzeme veya bu kesilen harfler döşenir.

İki tür alüminyum tabela modeli vardır. Bir tanesi plexiglass malzeme ile birlikte kullanılan ve önden ışık yayan modelidir. Diğeri ise sadece alüminyum malzeme kullanılarak yapılan ve ışığı arkaya doğru yayan modeldir. Bu model aynı zamanda var olan zeminede montajlanarak kullanılabilir.