Dijital Baskı Sistemleri

DR Reklam Dijital baskı sistemleri departmanımızda son teknoloji baskı makinelerimizle hizmet vermekteyiz. Dijital baskı sistemleriyle gerçekleştirilen bazı işlemleri ve açıklamalarını aşağıda bulabilirsiniz.

Billboard Sistemleri:

Araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde yol, kaldırım veya kavşak bölgelerine konumlandırılan görsel sistemlerdir. Genellikle demir ve alüminyum malzemelerden imal edilen bu sistemler ülkemizde 1990′lı yılların başından itibaren kullanılmaya başlanmıştır.

Billboard yapımında genellikle ofset tekniğiyle afiş baskıları gerçekleştirilmektedir. Elde edilen baskılar billboard’un yüzeyine özel yapıştırıcılarla uzman kişiler tarafından uygulanmaktadır. Billboard’lar son dönemde yerel yönetimlerin ihale ettiği büyük şirketler tarafından işletilmekte olup, ışıklı ve ışıksız olanları mevcuttur.

Raket Baskı Sistemleri:

Raket Baskı sistemleri özellikle yaya trafiğinin yoğun olduğu otobüs durağı, merkezi cadde vb. noktalarda yüksek görünürlük sağlamaktadırlar. Basılan ürün sokaklarda yerleştirilmiş olan raket panolara yerleştirilerek sunulmaktadır.

Megalight Baskı: 

İç mekan ve dış mekanlarda kullanılan ışıklı cam çerçeveler içinde yapılan reklam ve tanıtım ürünlerin sergilenmesine Mega Light denir. Bu sistemler döner motorlu veya tek tip baskı sergileyecek şekilde tasarlanmışlardır. Bu tür panolar aylık ve haftalık olacak şekilde kiralanabilmektedir.

Vinil Baskı

Vinil baskı gerek büyük boyutlarda ve tek parça basılabilmesi nedeniyle tercih edilen baskı çeşitlerinden birisidir. Burada kullanılan vinil malzeme üzerine istediğiniz renk ve modelde baskı yapabilme imkanınız bulunmaktadır. İsteğe bağlı olarak bir çok çeşidi bulunan vinil malzemenin örneğin ışıklı ve ışıksız seçenekleri bulunmaktadır. Dış mekanlarda gördüğümüz bir çok açık hava reklamında vinil baskı kullanılmaktadır.

Burada dikkat edilecek en önemli noktalardan bir tanes eğer ışıklı vinil istiyorsanız kullanılacak vinil malzemenin geçirgenliğinin buna uygun kaliteli malzemeden yapılmış olmasıdır. DRReklam olarak müşterilerimize her zaman en kaliteli ürünü sunmaktayız.

Folyo Baskı

Arka yüzeyi yapışkanlı mat veya parlak kağıt üzerine solvent bazlı boya ile yapılan baskıdır. Farklı çeşitlerdeki sert zeminlere (plexi,alüminyum sac, foreks vb.) yapıştırılarak uygulanır. Baskıda kullanılan folyo malzemesi günlük hayatta bir çok alanda kullanılmaktadır. 

Basılan folyolar farklı aletler yardımıyla istenilen şekillerde kesilebilmekte, araç vb ürünlerin kaplamaları yapılabilmekte ve daha bir çok farklı alanda kullanılabilmektedir. Folyolar bugün onlarca farklı renk seçeneğiyle müşterilerimize sunulmaktadır.

One Way Vision

Halk arasında delikli folyo olarakta bilinen, pvc esaslı bir malzemeden üretilmiş ve genellikle cam yüzeylere uygulanan bir sistemdir. Delikli olmasının ana sebebi uygulanan cam yüzeyin iç mekandan dışarıyı görüntüleyebilmesine imkan vermesidir. Bugün özellikle büyük dış yüzeyi cam binaların dış kaplamalarında bu sistem kullanılmaktadır. Buna ilaveten son dönemde araçların camlarında da bu sistem uygulanmaya başlanmıştır. 

Delikli Vinil Baskı – Mesh Baskı

Dökme ve lamine olarak iki farklı uygulama şekli bulunan mesh baskı en sık kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Malzemenin üzerinde bulunan delikler sayesinde uzun metrajlarda açık havada rüzgar gibi etkenlere karşı dayanıklılığı artırmaktadır. Bu delikler sayesinde rüzgar baskının içerisinden geçerek yelken etkisini azaltarak binaya zarar verme ve yırtılma gibi problemleri minimize edecektir.